Medzi najčastejšie kladené otázky patrí otázka, či je vhodné umiestniť zrkadlo do spálne. Spálňa je miesto, kde trávime najviac voľného času. Je miestom, kde spíme, relaxujeme a čerpáme pozitívnu energiu, preto by sme sa v nej mali cítiť príjemne. Zariadenie v spálni by rozhodne nemalo pôsobiť rušivým ale harmonickým dojmom.

Zrkadlo je praktický pomocník, ktorého každodenne využívame pri líčení, holení a obliekaní. Je možné ho využiť aj ako dekoratívny doplnok v každej domácnosti.

Čo je zrkadlo?

Zrkadlo je optická plocha odrážajúca väčšinu žiarenia, ktoré na ňu dopadá. Svoje uplatnenie nájde v rôznych sférach. Využíva sa v optických zariadeniach, ďalekohľadoch, zdravotníctve i v bytovom dizajne. Poznáme rôzne typy zrkadiel ako napríklad rovinné, konkávne, konvexné alebo krivé.

V bytovom dizajne zrkadlá patria k veľmi obľúbeným komponentom, pretože  pomocou ich efektov môžeme zmeniť akýkoľvek priestor. Svoje opodstatnenie nájdu hlavne v tmavých priestoroch, pretože dokážu presvetliť i tú najtemnejšiu miestnosť. Vhodným umiestnením zrkadiel môžeme opticky zväčšiť i malý  priestor.

Ozdobné rámy dodávajú zrkadlám šmrnc, luxus i eleganciu.  V súčasnosti zrkadlá nemusia obsahovať rám, môžu byť umiestnené na dverách posuvnej skrine alebo v lište dverí. Klasické štvorcové a obdĺžnikovité zrkadlá postupne nahrádzajú extravagantnejšie tvarované modely. 

Je vhodné umiestniť zrkadlo do spálne?

Medzi najčastejšie kladené otázky patrí otázka, či je vhodné umiestniť zrkadlo do spálne.

Spálňa je miesto, kde trávime najviac voľného času. Je miestom, kde spíme, relaxujeme a čerpáme pozitívnu energiu, preto by sme sa v nej mali cítiť príjemne. Zariadenie v spálni by rozhodne nemalo pôsobiť rušivým ale harmonickým dojmom.

Už v minulosti sa zrkadlám pripisovali určité magické vlastnosti. Ľudia verili, že zrkadlo ich dokáže ochrániť pred upírmi, odraziť hnev a zlosť tam, odkiaľ prišla. V minulosti sa zrkadlá posväcovali kňazmi a modlitbami, ktoré boli pre tento účel stvorené. V súčasnosti veríme, že rozbité zrkadlo nám prinesie 7 rokov nešťastia.

Správne umiestnenie zrkadla podľa filozofie feng šuej

Podľa filozofie feng šuej zrkadlo v spálni by malo byť umiestnené tak, aby neodrážalo obraz v posteli, pretože to môže pôsobiť rušivo a nepríjemne. Zrkadlá v spálni môžu vyvolať rôzne problémy vo vzťahoch. Môžu viesť k rozvodu manželstva, nevere alebo rozpadu dlhoročného vzťahu. Nesprávne umiestnené zrkadlá nám môžu spôsobiť i rôzne ďalšie problémy ako nespavosť alebo poruchu spánku.  Ak však chcete, aby Vaša spálňa obsahovala zrkadlo, odborníci na bývanie radia, aby ste toto zrkadlo na noc zakryli. Hovorí sa, že zrkadlá by nemali odrážať neporiadok, pretože to môže viesť k ešte väčšiemu neporiadku. 

Treba však poznamenať, že zrkadlá majú i liečivé účinky, pretože dokážu eliminovať pôsobenie negatívnej energie v interiéri. Zrkadlá môžu znásobiť pozitívne obrazy.

Dať či nedať zrkadlo do spálne? 

Výber zrkadla do spálne je osobná voľba každého človeka. Niektorí ľudia si nevedia prestaviť spálňu bez zrkadla, iní sú zase ich večnými odporcami. Záleží len na nás, či naša spálňa bude obsahovať zrkadlo alebo nie. Najdôležitejšie je, aby sme sa v  nej dobre cítili.